Jak zostać animatorem?

14.4.18

... i zarabiać pieniądze leżąc pod palmą w tropikach. Najlepiej przy drinku z palemką, robiąc relację na Instagramie i wrzucając do sieci zdjęcia z pobytu. Czy tak rzeczywiście wygląda praca w animacji? 

 


OCZEKIWANIA

"Ale masz super pracę! Też taką chcę!", "Co zrobić, żeby pracować tak jak Ty?", "Wrzucasz tylko te zdjęcia palm, Wy to chyba tam nic nie robicie!", "Taka to pożyje!". Te zwroty i wiele innych słyszę często, odkąd zaczęłam pracować jako animatorka czasu wolnego. I chociaż kocham swoją pracę, to bardzo często odpowiadam tylko uśmiechem bo ludzie nie mają zielonego pojęcia jak ciężka jest to orka. 


RZECZYWISTOŚĆ

Animator to osoba, która pracuje od samego rana do późnej nocy. To ciężka praca fizyczna, często po 10-12 godzin, z dwiema przerwami w ciągu dnia. W moim przypadku jest to prowadzenie zajęć sportowych i kreatywnych z dziećmi w wieku 2-14 lat. Wyobraźcie sobie teraz taką sytuację, macie na sali dwadzieścia małych osóbek, każda z nich mówi w innym języku i chce robić co innego. Oprócz animowania im czasu trzeba troszczyć się o bezpieczeństwo i najzwyczajniej w świecie ich nie pogubić bo potrafią wyjść bez słowa. 
Można dostać zawrotu głowy, ale da się tego nauczyć i przyzwyczaić. Jeśli jednak nie lubisz towarzystwa dzieci i tego nie czujesz, to będziesz się tylko męczyć, choć nadal zostaje Ci praca z dorosłymi, którzy czasami są gorsi od maluchów i nadal jest tak samo trudno ;)
KTO MOŻE ZOSTAĆ ANIMATOREM?


Każdy, choć nie jest to praca dla każdego. Nie musisz mieć specjalnego wykształcenia czy kursów (chociaż są mile widziane) bo tu liczy się osobowość. Otwarty umysł, pogoda ducha, wzbudzanie sympatii, dobra znajomość angielskiego i przede wszystkim uśmiech stale przyklejony do twarzy. Nie ważne, że masz zły dzień, boli Cię głowa, czy wczoraj późno poszło się spać. To nikogo nie interesuje. Bardzo często animatorzy są wyznacznikiem atrakcyjności hotelu bo jeżeli potrafisz gościom w ciekawy sposób zorganizować czas, to będą zadowoleni z pobytu. 

MOJE DOŚWIADCZENIA


Mam za sobą jeden kontrakt na Krecie i pewien zarys tego, czego mogę spodziewać się w tej pracy. Przede mną 4 miesiące w Hiszpanii, które zamierzam na bieżąco relacjonować na blogu. Mogłabym sporo na ten temat opowiedzieć, dlatego zaplanowałam specjalny cykl postów, dotyczących pracy w animacji. Dowiecie się między innymi jak wygląda przykładowy dzień animatora, ile się zarabia, co robimy w trakcie dni wolnych i gdzie można pojechać (kierunki są naprawdę odjazdowe!). 
Choć czasami jest naprawdę ciężko, to nie wyobrażam sobie innej pracy. I chociaż nie zarabiam pieniędzy leżąc tylko pod palmą, to jednak przynajmniej raz w tygodniu się pod nimi wyleguję :) 

________________________________________________________________________

Jeżeli tekst Ci się podobał i chcesz być na bieżąco z moją blogową twórczością, nie zapomnij znaleźć mnie na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE. Będzie mi również bardzo miło jeżeli udostępnisz post, lub go skomentujesz - to dla mnie znak, że doceniasz moją pracę.

MOGĄ CI SIĘ RÓWNIEŻ SPODOBAĆ

0 komentarze

OBSERWUJ PRZEZ E-MAIL